+420 608 340 085
hortuslandscape77@gmail.com

Exteriérová zeleň

Dešťové zahrady

Dešťové zahrady plní vedle estetické a užitkové funkce také funkci ekologickou. Tyto zahrady efektivně pracují s dešťovou vodou, a kromě šetrnosti k životnímu prostředí jsou šetrné i k vašim úsporám. Důvodem je skutečnost, že ušetříte nejen při zavlažování, ale dešťovou vodu lze využít i v domácnosti, například na splachování. V České republice není tento typ zahrad rozšířený, avšak v zahraničí se těší značné oblibě, zejména pak v zemích trpících nedostatkem pitné vody. Právě z těchto zemí jsme získali znalosti a praxi, kterou se snažíme rozšířit i u nás. Posledních léta nás přesvědčují o tom, že sucho se je již stává problémem i zdejšího klimatu. Dešťová zahrada tak může být prvním krokem ke zlepšení životního prostředí i Vašeho osobního blahobytu.

Terapeutické a aromatické zahrady

Toužíte po zahradě, ve které kdykoliv naleznete radost, zrcadlící vaši osobnost, navrženou přesně Vám na míru? Odborníci vyškolení výhradně na aromatické a terapeutické typy zahrad vyslechnou vaše přání a s patřičnou dávkou profesionality a empatie vytvoří místo, které bude Vaším osobním rájem.
Podobu výsadby budou určovat vaše oblíbené vůně a chutě. Pokud vás například trápí zdraví, stres nebo nespavost, na zahradě najdete přesně takové rostliny, které Vám pomohou tyto neduhy překonat. Vše bude navrženo a uspořádáno tak, aby se zahrada stala zdrojem Vaší energie.

Jezírka a vodní prvky

Voda je bez pochyby nedílnou součástí vašeho života, a proto se i my snažíme při realizaci našich projektů zakomponovat ji do vaší zahrady. Voda dodává zahradě nový rozměr, přináší do ní život a vytváří prostor k relaxaci. Jednou z možností jak vodu do zahrady zakomponovat jsou zahradní jezírka. Mohou plnit jak funkci okrasnou, tak relaxační v podobě koupacích jezírek. Vodu lze do zahrady zakomponovat v podobě fontán, drobných rezervoárů, vodopádů a dalších vodních prvků.

Bonsaje

Bonsaje jsou speciálně tvarované rostliny, vhodné jak na zahradu, tak do interiéru, kde se pěstují v miskách nebo speciálních květináčích. Bonsajovými technikami lze pěstovat téměř jakoukoliv rostlinu, ale nejčastěji se takto upravují dřeviny. Cílem je vytvoření dokonalého, harmonického celku, který působí upraveně, avšak zároveň přirozeně. Toto umění je specifické tím, že vedle znalosti postupů je velmi důležité pokročilé estetické cítění.

Zelené střechy

Střecha posázená vegetací, v praxi často označovaná jako zelená střecha, může vzniknout z jakékoliv střechy, která vydrží větší zátěž. Zelené střechy snižují spotřebu energie pro vytápění i klimatizaci, fungují jako zvuková izolace a zabraňují přehřívání střech, a tedy i prostor pod nimi. Podporují ustupující přírodní rozmanitost, protože mohou poskytovat prostor k životu různým druhům rostlin a živočichů. Může sloužit i jako jistá alternativa v případě, že v daném místě není dostatek prostoru pro standardní pozemní zahradní řešení.

Veřejná zeleň

Zabýváme se realizací veřejné zeleně pro města a obce, ale také její údržbou. Dlouhodobě spolupracujeme s domovským městem Příbram, pro které realizujeme drobné městské výsadby, zahrady mateřských škol a jiné veřejné zakázky. V rámci veřejné zeleně, se věnujeme i daleko rozsáhlejším projektům, jako je například Zelená páteř obce Vestec u Prahy, na které spolupracujeme s obcí již řadu let. V minulém roce jsme také zrealizovali revitalizaci obecního parku s doplněním odpočinkových zón a přírodní tůně v obci Borovno na Plzeňsku, kde v rámci druhé etapy aktuálně dokončujeme úpravy okolí kulturního domu.

Městské farmaření a komunitní zahrady

Pokud žijete ve městě a chybí vám kus přírody, kde byste po dlouhém pracovním dni relaxovali, ať už pasivněji či pečováním o zahrádku, vytvoříme pro vás místo, díky kterému budete moci využívat veškeré výhody městského života a zároveň nebudete ochuzeni o možnost trávit čas v přírodě. Pro ovoce a zeleninu nebudete muset dále než pod vaše okna. Získáte tak místo vhodné pro zábavu i odpočinek.

V rámci městského farmaření tvoříme zahrady v bezprostřední blízkosti panelových a bytových domů, včetně vnitrobloků. Jedná se o model, který se v zahraničí těší velké oblíbenosti. Zahrady plní okrasnou i účelovou funkci, vždy podle preferencí jejich uživatelů. Ti zde mohou pěstovat ovoce, zeleninu, byliny či pečovat o květiny. Vždy závisí pouze na domluvě, kterou pro Vás přetvoříme ve skutečnost.