+420 608 340 085
hortuslandscape77@gmail.com

Interiérová zeleň

Bonsaje

Bonsaje jsou speciálně tvarované rostliny, vhodné jak na zahradu, tak do interiéru, kde se pěstují v miskách nebo speciálních květináčích. Bonsajovými technikami lze pěstovat téměř jakoukoliv rostlinu, ale nejčastěji se takto upravují dřeviny. Cílem je vytvoření dokonalého, harmonického celku, který působí upraveně, avšak zároveň přirozeně. Toto umění je specifické tím, že vedle znalosti postupů je velmi důležité pokročilé estetické cítění.

Interiérové rostliny

Naše služby v oboru interiérové zeleně zahrnují komplexní péči a to od zpracování návrhu a výběru rostlin vhodných do konkrétního interiéru, ať už ve firmách, rodinných domech, zimních zahradách přes realizaci až po jednorázovou nebo pravidelnou údržbu interiérové zeleně. Navrhneme Vám řešení dle vašich požadavků na míru a v souladu s nároky daných rostlin na prostředí. Dlouhodobě spolupracujeme s několika centry v Praze k nimž v loňském roce přibyla například i síť známých fitness center v Praze a Ostravě.

Mechové stěny a mechové obrazy

Velmi moderním dekoračním prvkem a fenoménem posledních let jsou mechové stěny a obrazy. Tento přírodní prvek oživí jakýkoliv interiér a celkově jej pozvedne na vyšší úroveň. Mechová stěna v kombinaci s moderními architektonickými prvky působí elegantně, přitom nenuceně.
Velkou výhodou je nenáročná údržba a dlouhá trvanlivost. Mech navíc pohlcuje částečky prachu, takže funguje jako přírodní čistička vzduchu a má skvělé odhlučňovací vlastnosti. Jedná se o perfektní interiérový doplňek, který zaujme.